PULSE’LI KAYNAK TEKNOLOJİSİ

Yüzeyleri oksit tutan malzemelerin kaynağını yapabilmemiz için üzerindeki oksit tabakasını kaldırmamız gerekir. Mekanik yollarla kaldırsak bile, mikron seviyesin de yeniden oksitlenme süresi çok kısa olduğu için kaynağa elverişli olmaz. Bu yüzden oksiti kaynak esnasında kaldırmamız gerekir.

PULSE ’lı kaynak teknolojisi diğer bir adıyla darbeli kaynak, Alüminyum gibi üzerinde oksit tutan malzemelerin kaynağında oksiti yakmak amacıyla geliştirilmiş teknolojidir. Aşağıdaki linkte gibi akıma verilen darbelerdir. Tepe akım malzemenin üzerinde ki oksiti yırtarak ana malzemeye ulaşmamızı sağlarken Alt akım malzemenin nüfuziyetini sağlar. KEMPPI kaynak makinaları bu tepe akımı ve alt akımı bir birinden bağımsız olarak ayarlarken aynı zamanda frekansa ve ampüliteye de müdahele etmemize olanak sağlar. SİNERJİK PULSE olarak da opsiyon sunan KEMPPI böylece sadece ana amperi ayarlayarak kalan PULSE parametrelerini kendisi otomatik atar.

http://atmkaynak.com/site/wp-content/uploads/2016/07/Adsız.gif

 

Darbeli arkta, her darbede telden bir damla kopmalı ve kısa devre yapmadan kaynak banyosuna geçmelidir. Bu özelliği de bize sıçrantısız kaynak özeliğini getirmektedir. Kaynakta ki sıçrantı pek çok değişkene bağlı olmasıyla birlikte en büyük nedenlerinden biri olan kısa devre arkı ortadan kaldıran PULSE’lı kaynak teknolojisi daha temiz yüzeyler elde etmemizi sağlar.

 

BROŞÜR

 

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir