Sinerjik MIG / MAG kaynak

Sinerjik ayarlı, ya da 1-topuzu ayarı, tel besleme hızı gerilim ve muhtemelen diğer parametrelere bağlı olduğu anlamına gelir. Bu sadece tek bir düğme güç ayarı için gerekli olduğu gibi daha kolay, kaynak değerleri bulmak için yapar.

ayarlama kolaylığı kaynak makinenin kontrol panelinden saklanan önceden ayarlanmış sinerji eğrileri dayanmaktadır. Bir kılavuz malzeme kalınlığı da daha da kolay kaynak parametrelerini ayarlamak için yapar sinerji eğrileri, bağlanabilir.

Darbe kaynak

her seferinde oyuk bir damlasına dolgu maddesi hareket ettirecek şekilde darbe kaynak, güç kaynağı kaynak akımı titreşir. darbenin tepe akımının daha düşük temel akımı erimiş kaynak ve kaynak teli erimiş ucunu koruyan, oluk içine malzemenin hamle için yeterince büyüktür. darbe özelliği birkaç birbirine bağımlı kaynak parametreleri kullanılmasını gerektirir.

Darbe kaynak, öncelikle kaynak alüminyum ve paslanmaz çelik kullanılmaktadır. Ayrıca, nikel ve bakır alaşımları genellikle darbe özelliği ile kaynatılır.

Darbe kaynak en büyük yararı, kaynak ve iyi bir görünüm spatters eksikliğidir. Alüminyum ve paslanmaz çeliklerle, darbe kaynak gözenekliğini azaltır. nikel alaşımları ve diğer zor kaynak malzemeleri ile, darbe yöntemi daha kolay kaynak yapar.

darbe özelliği Kempact ™ Pulse 3000 ve Kemppi Pro Evolution kaynak makineleri mevcuttur.

Çift darbe kaynak

Çift darbe kaynağı olarak düzenli darbeli özelliklerine ek olarak, aynı zamanda tel besleme hızı nabız olabilir. Bu tel besleme hızı kaynak sırasında değişir anlamına gelir ve kullanıcı varyasyon genliği ve frekansı ayarlayabilirsiniz.Istenilen penetrasyon ayarlama ve temiz kaynaklar oluşturmak için olanak sağlar. Ayrıca çeşitli kaynak pozisyonlarda kaynak havuzunu kontrol etmenize yardımcı olur.

bir çift nabız frekans bir çift nabız bir saniye içinde tekrarlanma sayısına karşılık gelir, ve genişlik değişim büyüklüğü ifade etmektedir. Bu kaynağın görünümü ve ısı girişi etkiler.

2 Yorum

 • Murat

  Eski çalıştığım firmada kemppıler vardı. Özellikle alüminyum kaynağında oldukça verim aldık. Bi kere arıza verdi telefonda çözüldü ikinci sefere servis bi gün bekletti ama sorun çözüldü çalışmalara devam ettik. Ben öneririm kemppiyi. Tozaltı üzerine kemppıye ait bir üretim olacak mı ?

  • atmkaynak

   Değerli görüşleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederiz.Kemppi Tozaltı teknolojisine ait arge süreci devam etmektedir.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir